Bimesaj, kurum içi mobil mesajlaşmada ne sağlar?

Bimesaj, kurum içi mobil mesajlaşmada ne sağlar?

21/01/2019
Tülay Akın

Bilimp mobil mesajlaşma uygulaması Bimesaj ile kurum içi anlık mesajlaşmayı farklı bir boyuta taşıdı. Bu yazımızda Bimesaj’ın “iş aracı” olarak faydalarını sizler için inceledik.

  • Kurum içi iletişiminizi kolay ve güvenli hale getirir. Şifreleme teknolojisi sayesinde mesajlarınız ve iletileriniz güvende olur.
  • Şirket ve departman bazlı otomatik oluşan mesaj gruplarıyla iletişim yönetiminiz kolaylaşır.
  • Kurum içi kişilerle anlık mesajlaşma sağlanır. Aynı anda birden fazla kişi ile mesajlaşabilmek için sohbet grupları oluşturulabilir.
  • Kişiler veya gruplar ile doküman paylaşılabilir.
  • Bilimp Yazı Aracı ve Bilimp Tablo Aracı’nda oluşturulan belgeler Bimesaj üzerinden kişilere veya gruplara doğrudan iletilebilir.
  • Mobil uygulama ile Android ve IOS tüm mobil cihazlarda kullanılabilir.

Bimesaj ile şirket dokümanları güvenle paylaşılır

Bugün otomotivden tekstile, eğitimden sağlığa her alanda çoğu şirket kurum içi iletişimini aslında sohbet amaçlı geliştirilen popüler mesajlaşma uygulamalarıyla sağlıyor. Bu da beraberinde çeşitli riskler getiriyor. Örneğin, mesaj grubunuzda bulunan bir çalışan işten ayrılıyor. Doğal olarak ilk işiniz eski çalışanınızı gruptan çıkarmak oluyor. Peki, sizce bu yeterli mi? Tabii ki hayır… O güne kadar grupta yapılan şirketle ilgili tüm paylaşımlar eski çalışanınızın akıllı telefonunda kayıtlı kalıyor. Yani şirket mahremiyeti ihlali yaşanıyor. İş aracı olarak geliştirilen Bimesaj’da böyle bir güvenlik açığı yok. Herhangi bir çalışanın şirket ile ilişiği kesildiğinde Bimesaj’ın şifreleri kapatılıp geriye dönük tüm paylaşımlara erişimi engelleniyor.

Bimesaj ile iş ve özel mesajlar birbirine karışmıyor

Mesaj gruplarında bazı kazalar olmuyor değil. Mesela dışarıda çok eğlenceli saatler yaşadığınız bir akşamı düşünün. Birkaç çılgın fotoğraf çekilip yakın arkadaşınızla paylaşmak istiyorsunuz. O da ne? Fotoğrafı arkadaşınız yerine yanlışlıkla şirket mesaj grubuna yolluyorsunuz. İşte, Bimesaj sizi bu hatalardan koruyor. Kurum içi paylaşımlar haricinde kullanılmadığı için olası karışıklıkları önlüyor.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram