HAKKIMIZDA
Dünya Yazılım endüstrisi standartlarında yeni teknolojiler üretiyoruz.

Teracity Yazılım ARGE Merkezi

1986 yılından bugüne Türkiye Yazılım sektöründe üretici firma olarak yer alan Teracity Yönetim Bilgi Sistemleri (MIS) alanında Yazılımlar üretmekte ve Yüksek Teknoloji Projeleri geliştirmektedir. 2015 yılından İtibaren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış ve 5746 Sayılı kanun kapsamında “Yazılım Ar-Ge Merkezi” olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bugüne kadar ürettiği birçok ürünün temelinde TÜBİTAK, KOSGEB gibi Kurumların desteklediği ARGE Projeleri yer almaktadır. Teracity ürünlerini Dünya Yazılım endüstrisi tarafından kabul edilen teknolojiler ve standartlar çerçevesinde üretmekte ve belgelendirmektedir.

Teracity Yazılım; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO IEC 15504 (SPICE) Yazılım Süreç Geliştirme ve Yetenek Belirleme belgesi sahibidir.

Bilimp'in Hikayesi

Teracity Yazılım Ar-Ge Merkezi tarafından 2017 yılından itibaren geliştirilen Bilimp ürünü; Marka Tescil, Yerli Malı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknolojik Ürün Deneyim belgelerine sahiptir.

Bilimp’in logosu Türk mitolojisinden esinlenerek tasarlanmıştır. Mitolojide “Su” elementi aşağı bakan bir üçgen ile simgelenmektedir. “Toprak” elementi ise benzer şekilde ortasında yatay bir çizgi olan üçgen ile sembolize edilmektedir. Logoda bir araya gelen su ve toprak sembolleri bir ağaca (doğaya) hayat vermektedir. İçi dolu üçgenin içerisinde bulunan çizgiler ise bu ağacın köklerini ifade etmektedir.

Toprak ve su nasıl ki doğal yaşamın kaynağı ise; Bilimp de benzer şekilde sahip olduğu Yeni Nesil Akıllı teknoloji ile kullanıldığı işletmelerde dijital yaşamın kaynağını oluşturmaktadır. Logoda bulunan çizgiler, dijital omurgayı oluşturan iletişim ağını ifade etmektedir.

Belgelerimiz ve Ödüllerimiz

© 2019 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram