Bilimp’e “TESİD Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü”

Bilimp’e “TESİD Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü”

30/04/2019
Gülay Soydan Pehlevan

Teracity Ar-Ge Merkezi, Bilimp ürünüyle, 17. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında, Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü’ne layık görüldü.

Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) tarafından sektör kuruluşlarının yenilikçi ve yaratıcı projelerini desteklemek, bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlenen 17. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık ve Teknopark Girişimcilik Ödülleri sahiplerini buldu. Teracity Ar-Ge Merkezi, Bilimp ürünüyle, Yenilikçiliğin Ticarileştirilmesi Ödülü’ne layık görüldü.

Teracity Ar-Ge Merkezi Genel Müdürü Osman Akın, Işık Üniversitesi’nde düzenlenen törenle, ödülü TESİD Başkanı Müjdat Altay’ın elinden aldı. Diğer kategorilerdeki ödülleri Aselsan, Havelsan, Netaş gibi büyük şirketlerin alması ise Teracity için ayrıca gurur kaynağı oldu.

İşletmelerin bütün olarak yönetilmesini sağlıyor

Özel sektörden kamu kurumlarına kadar geniş kullanım potansiyeline sahip Bilimp, işletmelerin farklı yazılımlarla yaptığı işleri tek platformda ve ortak veri tabanında bütünleşik olarak kullanıma sunuyor. Bilimp; iletişim, belge, kişi ve faaliyet yönetimi ana başlığı altında 24 farklı iş aracından oluşuyor.

Akın, “Bilimp, farklı yazılımlara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, işletmelerin bütün olarak yönetilmesini sağlıyor. Böylece yüksek yazılım lisans maliyetlerinden tasarruf ediliyor. Muadilleriyle aynı kalitede olmasına rağmen uygun fiyat avantajı sunuyor” diyor.

Bilimp teknolojisi ile işletmelerde maliyetler azalırken, verimlilik de artıyor. Koordinasyon, izlenebilirlik, ölçülebilirlik, hızlı ve güvenli iletişim sağlanıyor. Bilimp kullanan işletmeler dijital omurga, kurumsal hafıza ve yapay zeka altlığına sahip oluyor.

“Bilimp ile ithalatı azaltmayı hedefliyoruz”

Bilimp’i özellikle iç pazarın ihtiyacını karşılamak amacıyla geliştirdiklerini belirten Teracity Ar-Ge Merkezi Genel Müdürü Akın, “Takvimden e-postaya, mesajdan yazı ve tablo aracına kadar bir işletmenin ihtiyaç duyduğu her türlü araca sahip. Yerli ve milli bir ürün ortaya çıkardık. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (KVKK) da uyumlu. Bilimp ile ithalatı azaltmayı hedefliyoruz. Ülkemiz bu alanda her yıl yurtdışına milyarlarca dolar ödüyor” ifadelerini kullanıyor.

© 2019 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Adres: 19 Mayıs Mah. Uğur Mumcu Blv. No:120 Nilüfer, BURSA, TÜRKİYE
Tel: +(90) 850 222 27 46 | Emaıl: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram