Dağlıoğlu Grup Bilimp teknolojisiyle dijitalleşme sürecini güçlendirdi

Dağlıoğlu Grup Bilimp teknolojisiyle dijitalleşme sürecini güçlendirdi

20/05/2019
Tülay Akın

Bilimp teknolojisiyle dijitalleşme sürecini ivmelendiren Dağlıoğlu Grup, farklı alanlarda faaliyet gösteren grup şirketlerini tek platformdan yönetiyor. Kendileri için en pahalı girdinin ‘zaman’ olduğunu vurgulayan Dağlıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Dağlıoğlu, “Bilimp, bize zamanı satın alıyor” diyor.

Dağlıoğlu Grup, geleceğin şirketlerinden olabilmek için teknoloji ve dijitalleşme süreçlerinde yenilikleri yakından takip ediyor. “Birbirinden farklı konularda çalışan şirketlerimizi tek platformdan yönetme fikrimiz vardı” diyen Erol Dağlıoğlu, “Bilimp, çalışanlarımızın zamanını daha verimli bir hale getirmek, iş programlarını kontrol etmek, stok kontrolü, finans akışı, müşteri, üretim, tedarikçi kontrolü gibi birçok konuda kolaylık sağladı. Bizim için en pahalı girdimiz, zamanımız... Bilimp, bize zamanı satın alıyor” ifadelerini kullanıyor.

“TEKNOLOJİ VE DİJİTALLEŞME VAZGEÇİLMEZİMİZ”

Dağlıoğlu, grup şirketlerinin büyük çoğunluğunu üretim şirketleri oluşturduğundan teknoloji ve dijitalleşmesüreçlerinden hemen etkilendiklerini belirtiyor. “Satış ve pazarlama alanında faaliyet gösteren şirketlerimizde de hedef kitleye ulaşmak ve kusursuz hizmet için teknoloji ve dijitalleşme vazgeçilmezimiz” vurgusunu yapan Dağlıoğlu, “Genel olarak yenilikleri takip ediyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlere uygun ve özel yapımızın ihtiyacı olan yenilikleri de çözüm ortaklarımızla birlikte hayata geçiriyoruz” diyor.

25 YILLIK KÖKLÜ GEÇMİŞE SAHİP

1994 yılında temelleri atılan Dağlıoğlu Şirketler Grubu hakkında bilgi veren Erol Dağlıoğlu, bugün katı yakıttan yenilenebilir enerjiye, endüstriyel arıtmadan kanatlı sektörüne kadar geniş bir alanda çalıştıklarını anlatıyor. Dağlıoğlu, şöyle devam ediyor: “Dağlıoğlu A.Ş., katı yakıt alanında faaliyet gösteriyor. Kent Solar Elektrik; Mustafakemalpaşa, İnegöl ve İznik’teki hidroelektrik santrallerinde yenilenebilir enerji üretimi yapıyor. Çevre Ekipman, endüstriyel kurutma makineleri imalatı ve solar enerji sistemleri üzerine çalışıyor. Ulumar İnşaat, inşaat ve inşaat malzemeleri alanında faaliyet gösterirken; Zeyn Yapı Kimyasalları da Sika ürünlerinin Güney Marmara Bölgesi distribütörlüğünü yürütüyor. Damızlık yumurta üretiminde Kutlukent Tavuk olarak varız. Tehmash OOD ile de yurtdışında makine ve makine yan sanayi alanında çalışıyoruz.”

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram