Bilimp Öneri Yönetim Sistemi’nin perakende sektöründe kullanımı

Bilimp Öneri Yönetim Sistemi’nin perakende sektöründe kullanımı

11/07/2019
Tülay Akın

Bilimp Öneri Yönetim Sistemi, perakende sektöründen yerel yönetimlere kadar geniş kullanım potansiyeline sahiptir. Örneğin perakende sektörünü ele alalım.

Perakende sektöründe birçok sektörün aksine çalışanların çoğu sahada görev yapmaktadır. Manavdan şarküteriye kadar reyon çalışanlarının hepsi hareket halindedir. Bu hızlı tempoda rafları, fiyatları, kampanyaları en iyi şekilde yönetmek durumundadırlar. Tabii ki en önemlisi de müşteriyi memnun etmekle yükümlüdürler. Müşteriye yardımcı olurlar, bilgilendirirler, istek ve şikayetlerini dinlerler.

İşte, Bilimp Öneri Yönetim Sistemi perakende sektöründe müşteriyle sürekli temas halinde çalışanların deneyimlerini görüş ve öneri haline getirmesini sağlayan önemli bir iş aracıdır. Özellikle sahip oldukları verilerle tüketiciye yönelik düzenlenecek kampanyalarda yol gösterici olabilirler. Aynı şekilde bu verileri raporlayabilirler.

Bilimp Öneri Aracı’nın mobil uygulaması sayesinde geliştirdikleri iş fikirlerini ya da önerilerini şirket yönetimine hızlı ve kolay bir şekilde iletebilirler. Önerilerini yazabilecekleri gibi ses olarak da kaydedebilirler. Sesli öneriler otomatik olarak yazıya çevrilir.

Çalışanlar, grup halinde de öneride bulunabilir.

Öneriyi yapan kimliğini arama ve değerlendirmelerde gizleyebilir. Önerilerini taslak olarak otomatik kayıt ve arşive ekleyebilir. Detaylandırdığı önerileri fikir almak istediği kişilerin değerlendirmesine, yorum ve beğenisine sunabilir. Öneri iş/zaman planı oluşturabilir, kaynak atamaları yapabilir, ek dosya ve fotoğraf ekleyebilir.

Öneri sahibi puanını ve yaptığı önerilerin durumunu kontrol edebilir.

Diğer yandan öneri aracı sayesinde şirket yönetimiyle birebir iletişim kurabildikleri için çalışanların kuruma aidiyet duygusu gelişir. Bu da iş kalitesini ve verimliliğini artırır.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram