Bilimp Kurumsal Etkinlik Kayıt ve Arşiv Aracı nedir?

Bilimp Kurumsal Etkinlik Kayıt ve Arşiv Aracı nedir?

13/03/2019
Tülay Akın

Küçük ya da büyük ölçekli tüm işletmeler için fuar, kongre ya da sempozyum gibi etkinlikler çok önemli hale geliyor. Bu organizasyonlarda katılımcı ya da ziyaretçi olarak yer almaya özen gösteriyorlar. Özellikle büyük ölçekli işletmeler bu etkinliklere sıkça katılıyor. Bunlar arasında yurtdışı fuarları ayrı bir öneme sahip. Çünkü ciddi iş bağlantıları kurabiliyorlar.

Peki, küçük ya da büyük kaç işletme fuar gibi etkinliklerini geriye dönük maliyetleriyle birlikte sistematik bir şekilde takip edebiliyor.

Kaç firma bu etkinlikleri kayıt altına alıyor ya da arşivliyor?

Yok denecek kadar az…

Bu yazımızda sizinle, işletmeler için fuarlardan sosyal faaliyetlere, şirket içi eğitimlerden işbirliklerine kadar tüm etkinlikleri kurumsal hafızaya dönüştüren Bilimp Kurumsal Etkinlik Kayıt ve Arşiv Aracı’nı anlatacağız.

Örneğin geriye dönük hangi fuarlarda yer alındı, fuarların maliyetleri neler oldu, hangi firmalar standı ziyaret etti, ne tür iş bağlantıları kuruldu, fuarla ilgili ne tür fotoğraflar ya da videolar çekildi… İşte, Bilimp Kurumsal Etkinlik Aracı tüm bu soruların yanıtını sistematik bir şekilde kolayca veriyor. Özellikle Ar-Ge merkezleri için bu verilerin önem arz ettiğinin altını çizmek gerekiyor…

Üstelik dijital altyapısıyla kurumsal hafızanızı oluşturuyor.

Bilimp’in kurumsal etkinlik aracı, işletmeniz için önemli değilmiş gibi görünen ancak farkında olmasanız da önem arz eden birçok etkinliği takip edip kayıt altına alıyor.

İşletmelerin basında çıkan haberlerini ya da reklamlarını arşivliyor. Geriye dönük aranan verinin hızlı bir şekilde bulunmasını sağlıyor.

Kartvizitlerin, broşürlerin, dergilerin ne zaman ve kaç adet bastırıldığını takip ediyor.

Şirket içi eğitimlerin verilerini tutabiliyor. Planlanan eğitimler için yol haritası oluşturabiliyor. Kimlerin, hangi eğitimleri aldığını listeliyor.

Farklı kurumlarla yapılan işbirliklerini kayıt altına alıyor. Bu işbirliklerinin hikayesini tutabiliyor.

Sosyal faaliyetlerin maliyetlerini ya da getirilerini analiz edebiliyor.

Peki, tüm bunları kayıt altına almadığınızda ve arşivlemediğinizde neler oluyor?

Etkinlik bilgileriniz kişilere bağlı kalıyor. Çalışan görev değişikliği yaptığında ya da işten ayrıldığında kurumun hafızası gitmiş oluyor. Çünkü bu tür etkinlikler daha çok sözel bilgi olarak kaydoluyor.

Bilimp Kurumsal Etkinlik Aracı ile bu kaybın önüne geçmeniz mümkün hale geliyor.

Özellikle şirketlerin pazarlama, insan kaynakları, basın ve halkla ilişkiler gibi departmanlarının işini kolaylaştıran ve verimliliğini artıran bir ürün. Kamu kurumlarında da önemli kullanım potansiyeline sahip…

Ayrıca virüs gibi tehlikelere kapalı ve kolay filtreleme özelliği var.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram