Sık Sorulan Sorular

Bilimp deneyiminizi kolaylaştıracak ipuçları

Üyelik ile ilgili sorular

Bilimp’i kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Ana sayfada yer alan ‘30 GÜN ÜCRETSİZ KULLAN’ butonuna tıklayın. Açılan kayıt formunda gerekli bilgileri girin ve “30 Gün Ücretsiz Kullanmaya Başla” butonuna tıklayın. Kurulum işlemi 60 saniye sürebilir. Kurulum tamamlandıktan sonra ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Yeni sanal asistanınız BİRİ’nin yönlendirmeleri ile Bilimp’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bilimp’e nasıl abone olabilirim?

Öncelikle "30 GÜN ÜCRETSİZ KULLAN" ekranından üyeliğinizi gerçekleştirmeli ve Bilimp hesabınızı açmalısınız. Bu kredi kartı gerektirmeyen son derece kolay bir işlemdir. Abone olmak için Bilimp hesabınıza girip sol menü içinde "Hesabım" aracını kullanarak ücretli abonelik ve ödeme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, Cardfinans ve Advantage kartlarına 12 Aya kadar taksitli ödeme yapılmaktadır. Ücretsiz kullanımınızdan kalan süre, abonelik sürenize eklenecektir. Ödemenizi takip eden 7 gün içinde (e-fatura veya e-arşiv) faturanız e-posta adresinize gönderilecektir.

Bir yıllık abone süresi dolmadan planlar arasında geçiş yapabilir miyim?

Evet, abonelik süresinin bitmesini beklemeden planlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Yıllık abonelik süreniz, ilk sipariş tarihinizden itibaren geçerli olacaktır. Geçişler küçük plandan büyük planlara geçiş şeklinde olur ve kalan aylar için fark ödenir. Bir alt plana geçiş ancak bir yıllık abonelik süresinin sonunda mümkün olur.

Bilimp planlarından birine abone olmadan sadece "ARGE Merkezi Yönetimi", " Satış Yönetimi", "Sporcu Takibi" , "İdari İşler" uygulamalarına abone olabilir miyim?

Hayır Bilimp ek iş araçlarını sadece Bilimp Planlarından herhangi birine abone olduğunuzda kullanabilirsiniz. Ek araçların yıllık yenilemesi, Bilmp planları ile birlikte yapılır.

Paketlerde yer alan SMS tükendiğinde ve Bulut Depolama Alanı dolduğunda ne yapmam gerekir?

Bilimp uygulamanızda, Hesabım, Satın Al menüsünden ek ürünlere ulaşabilirsiniz. Kiralama süresi uzatıldığında eski yıldan kalan sms yeni yıla devredilmez.

Yıllık abonelik dışında satın alma yapabilir miyim?

Evet, gerekli donanım/lisans altyapısını oluşturmanız durumunda, Bilimp'i kendi sunucularınızda bulundurmak üzere satın alabilirsiniz. www.bilimp.com sayfasının sol üst bölümünde yer alan Fiyatlar sayfasında sunucu lisansı satın alma sekmesinde yer alan form bilgilerini doldurarak lisans başvurusu yaptıktan sonra fiyat bilgisi mail olarak gönderilmektedir.

Destek ile ilgili sorular

İhtiyaç Durumunda Nasıl Destek Alabilirim?

Müşteri Hizmetleri ekibimiz Bilimp kullanımınız boyunca uzaktan ücretsiz destekle yanınızdadır. destek@bilimp.com adresine e-posta göndererek, www.bilimp.com web sitesinde sürekli açık olan sohbet penceresine mesaj göndererek ya da hafta içi 09.00 – 18.00 arası 0(850) 222 27 46 no’lu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. Bilimp kullanıcı dostu basit ara yüzü sayesinde kullanıcıların kolaylıkla kullanabileceği bir uygulamadır. Ancak talebiniz durumunda Yerinde Hizmet Paketinden satın alabilirsiniz.

Bilimp'i İnternet Olmadan Kullanabilir miyim?

Bilimp web (bulut) tabanlı bir uygulamadır. Programı kullanabilmek ve Bilimp hesabınıza erişebilmek için internetinizin olması gereklidir. Bilimp’e girdiğiniz veriler bulutta tutulur ve bu verilere bilgisayar, tablet veya akıllı telefon yoluyla dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bulut Uygulamasına Girdiğim Veriler Nerede Saklanıyor?

Bulut lisanslama modelinde verilerin depolanması, yedekleme işlemi ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için DGN Teknoloji ile çalışıyoruz. Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük ve düzenli olarak yedeklenmektedir. Sunucu lisanslama modelinde ise verileriniz kendi sunucularınızda barındırılmaktadır.

Bilimp’in Ücretsiz Kullanım Süresi Boyunca Girdiğim Veriler, Kullanım Süresi Sona Erdiğinde Silinecek mi?

Ücretsiz kullanım süresi sona erdiğinde Bilimp aboneliğinizi başlatmazsanız verileriniz 7 takvim günü sonunda silinecektir. Bilimp aboneliğinizin başlaması durumunda, satın aldığınız lisans kapsamında kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Abonelik Süresi Sona Erdiğinde Verilerimi Kendi Bilgisayarıma Alabilir miyim?

Evet, abonelik süresi sona erdiğinde, süreyi uzatmamanız durumunda, verilerinizi her araç için ayrı ayrı olmak üzere excell formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bilimp Deneyiminizi Kolaylaştıracak İpuçları

Kullanıcı Kaydı Yeni Oluşan Personeller Şifrelerini Nasıl Oluşturabilir?

Bilimp giriş ekranındaki kullanıcı adınızı yazıp "Yeni Şifre Oluştur" bağlantısına tıklandığında sistemde kayıtlı cep telefonuna otomatik gelen 6 haneli SMS kodunu, şifre alanına yazarak giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutup oturum açamadığınız durumda da aynı yöntem geçerlidir.

Bilimp’e giriş yaptıktan sonra sağ üstte kullanıcı Adı ve Soyadınızın yer aldığı hesabınızdan Şifre Değiştir alanına tıklayarak Eski Şifrenizi girip Yeni Şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Windows Active Directory ile Bilimp’e Giriş Yapabilir miyim?

Evet. Sunucu lisansıyla Bilimp’i satın almanız durumunda Windows kullanıcınızla giriş yapabilirsiniz.

Menülere Tıkladığımda İlgili Sayfalara Erişim Sağlayamıyorum?

Kullandığınız tarayıcınızın ayarlar kısmından Pop-Up (açılır pencere) engelleyiciyi kaldırmalı veya .bilimp.com ‘a izin vermelisin.

Verilerimi Kendi Bilgisayarıma Aktarabilir miyim?

Menülerin sol üst kısmındaki "Tabloda Aç" seçeneğini kullanarak verilerinizi tablo aracında açıp bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

 • Bilimp Tablo aracı Excell ile uyumludur

 • Tablo aracındayken Bimesaj veya E-Posta araçları ile başka kullanıcı veya kişilerle paylaşabilirsiniz.

Personel Özlük Bilgilerimi Bilimp’e Toplu Olarak Aktarabiliyor muyum?

Evet. Bilimp araç çubuğunda Parametreler içinde Veri İşlemleri altında yer alan Personel Veri Aktar menüsünden aktarım için kullanılacak olan şablon bağlantısına tıklayıp, açılan formdaki bilgileri doldurunuz. Ardından dosyanızı seçip "Aktarmaya Başlat" butonuna tıklayınız.

Bu işlem sonucunda personel kayıtlarınız otomatik oluşturulmuş ve aynı zamanda Bilimp için kullanıcı adı bilgileri de otomatik oluşturulmuştur.

Farklı Formatlarda Rapor Dosyası Oluşturabilir miyim?

Evet. Rapor sonuç başlığında listelenen dosya formatlarından isteğiniz uzantıyı seçilip disket ikonunu kullanarak Rapor sonucunu farklı formatlarda dosyalar oluşturabilirsiniz.

Kurum E-Posta Ayarları Nasıl Yapılır?

Bilimp’e giriş yapıldıktan sonra Araç çubuğunda Parametre aracındaki, Temel Tanımlar altında yer alan Parametreler menüsünde Kurum E-Posta sunucu bilgileri doldurulmalıdır.

 • Sistem Hesabı bölümündeki E-Posta adresi kutusuna, kurumun mail adresini yazınız. (Örnek: bilgi@bilimp.com)

 • Kullanıcı Adı ve Ağ Kullanıcı Şifrenizi tanımlayınız.

 • Gelen E-posta sunucu (IMAP) bölümünde Host alanına gelen posta sunucusunun adı yazılır. (örnek: mail.bilimp.com veya IP bilgileri), Port kısmına gelen posta sunucusu tarafından kullanılan bağlantı noktası numarası yazılır. (IMAP hesapları için yaygın olarak kullanılan bağlantı noktası numaraları 143 ve 993, POP hesapları için ise 110 veya 995’tir). Gelen posta sunucusu SSL şifrelemesini destekliyor ise EPostaSSL kutucuğu işaretlenir.

 • Giden E-posta sunucusu (SMTP) bölümünde Host alanına gelen posta sunucusunun adı yazılır. (Örnek: smtp.bilimp.com veya IP bilgileri), Port kısmına giden posta sunucusu tarafından kullanılan bağlantı numarası yazılır. (SMTP hesapları için yaygın olarak kullanılan bağlantı noktası numaraları 25, 465 ve 587’dır). Giden posta sunucusu SSL şifrelemesini destekliyor ise EPostaSSL kutucuğu işaretlenir.

 • Tüm İşlemler yapıldıktan sonra Kaydet veya Kaydet Kapat butonuna basılarak işlem tamamlanır.

Kişisel E-Posta Aracını Nasıl Kullanırım?

Bilimp’te kurumsal E-Posta ayarlarınızın daha öncesinden Parametre aracından yapılmış olması gerekmektedir. (Ayarlar yapılmadıysa “Kurum E-Posta ayarları nasıl yapılır?” sorusuna bakınız.)

Bilimp ana sayfasında sağ üstte kullanıcı Adı ve Soyadınızın yer aldığı hesabınızdan Profilim alanına tıklayarak Profil bilgilerinize ulaşırsınız;

 • İkinci sekmede yer alan E-Posta Bilgileri altında Kullanıcı E-Posta, Ağ Kullanıcı Adı ve Ağ Kullanıcı Şifrenizi tanımlayınız. ( örnek: osman.ertugrul@bilimp.com)

 • İmza alanına varsa mail hesabınız için kullanacağınız Adınızı veya İmzanızı ekleyebilirsiniz.

 • Tüm İşlemler yapıldıktan sonra Kaydet veya Kaydet Kapat butonuna basılarak işlem tamamlanır.

 • Bilimp Ana sayfasında yenileme yapıldığında E-Posta sekmesinden maillerinize ulaşabilirsiniz.

Takvim Aracını Nasıl Kullanmaya Başlayabilirim?

Bilimp ana ekranında takvim üzerinde istenilen gün ve zaman dilimine sağ tıklayarak yeni Randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturmadan önce şunu unutmayınız; Toplantı salon tanımlarınızın öncesinden yapılmış olması gerekmektedir. (Tanımlar Önceden Yapılmadıysa “Toplantı Salonu Tanımlarını Nasıl Oluşturabilirim?” açıklamasına bakınız.)

Toplantı Salonu Tanımlarını Nasıl Oluşturabilirim?

Bilimp araç çubuğundaki Toplantı menüsü Tanımlar parametresi altında yer alan Salon parametresinden kurumunuza ait çalışma ve toplantı salonlarınızı tanımlayabilirsiniz.

Bilimp Takvimini Başka Kullanıcılarla Paylaşabilir miyim?

Evet, Bilimp’e giriş yapıldıktan sonra Araç çubuğunda Toplantı aracında yer alan Tanım parametresi altındaki Takvim menüsünden istediğiniz kullanıcı adını bularak seçilen takvim yetkilileri ile paylaşım sağlanabilir.

Personellerin Ziyaretçi Kodu Gönderdiğinde Bana Bildirim Gelecek mi?

Evet. Bilimp araç çubuğunda Ziyaretçi aracı içinden Tanım menüsü altındaki parametrelerden tanımlanan yetki ile personel herhangi bir kişiye ziyaretçi kodu gönderdiğinde size (yöneticisine) bildirim gelecektir.

Verilerimi Nasıl Filtrelerim?

Menülerde listelenen sütun başlarındaki gri yatay çizgiye fare ile yaklaştığınızda filtre ikonu belirir. Tıklanan çizgi ile gizli filtreleme seçenekleri açılarak istediğiniz kritere göre filtreleme yapabilirsiniz.

İstediğim Menü Veya Rapora Hızlıca Nasıl Ulaşabilirim?

Ana ekranda sol üst kısımdaki büyüteç sembolüne tıklayıp Navigasyon aracı ile hızlıca ulaşabilirsiniz.

Sık Kullandığım Menü Veya Rapor Kayıtlarına Daha Hızlı Nasıl Ulaşabilirim?

Sık kullandığınız Menü ve Rapor kayıtlarına araçları menüsünden sağ tıklayarak "Özel Menüye Ekle" seçeneğini kullanıp kendi özel araçlar menünüzü yaratabilirsiniz. Bu işlem sonrası ana ekranı bir kez yenilediğinizde artık sağ üst kısımdaki Özel Araçlar menünüzden sık kullandığınız Menü ve Raporlara ulaşabilirsiniz.

Menülerde Sayfalar Arasında Nasıl Geçiş Yapabilirim?

Sağ üst köşedeki sağ-sol ve ilk/son sayfa butonları kullanılarak sayfalar arası geçiş yapabilirsiniz.

Profilim ‘de Yaptığım Tanımların Faydası Nedir?

 • E-Posta aracında gönderdiğiniz e-postalar için imza oluşturabilir.

 • Kendi konumunuzu tanımlayıp çağrı veya ikram noktalarınızı seçebilirsiniz.

 • Profil fotoğraflarınızı değiştirerek ana menü ve personel albümündeki resminizi değiştirebilirsiniz.

 • Bilimp takvim aracı ile Exchange/Outlook takvimlerinizi tek veya çift taraflı entegre edebilirsiniz.

 • Bir başka kullanıcıya vermeniz gereken şifreniz için 1 günlük geçici şifre oluşturabilirsiniz.

Üyelik
Destek
© 2019 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Adres: 19 Mayıs Mah. Uğur Mumcu Blv. No:120 Nilüfer, BURSA, TÜRKİYE
Tel: +(90) 850 222 27 46 | Emaıl: info@bilimp.com
lockquestion-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram