20 Ocak, 2019

Bilimp Paylaşım Aracı’nın perakende sektöründe kullanımı

Perakende sektöründe faaliyet gösteren mağazalar zinciri düşünün. Bu mağazalar zincirinin ülke genelinde onlarca mağazası bulunuyor. Her mağazada da en az on kişi çalışıyor. Böylece toplam çalışan sayısı binli rakamlara ulaşıyor.

Mağazacılık çalışanların bilgisayar başında değil, ayakta yani mobil hizmet verdiği bir sektör. Aynı zamanda fiyat, kampanya, satışa yönelik uygulamalar gibi anlık değişimlere sahip dinamik bir yapısı var. Bu durumda çalışanlara sürekli ulaşmak ve bilgilendirme yapmak gerekiyor.

İşte, Bilimp Paylaşım Aracı tam da bu noktada önemli bir fırsat sunuyor.

Mağazadaki satışa yönelik tüm değişimler, mobil akıllı telefonlar vasıtasıyla, kolay ve hızlı bir şekilde çalışanlara iletiliyor. Sadece satışa yönelik değil, mesai saatlerinin belirlenmesi gibi farklı uygulamalar da rahatlıkla çalışanlara duyuruluyor.

Diğer yandan Bilimp Paylaşım Aracı’nın anket özelliği “iş aracı” olarak perakende sektörüne artı değer katıyor. Müşterinin nabzını yakından ölçebilen çalışanların fikri kampanyalar yapılmadan önce alınabiliyor. Böylece hem isabetli kampanyalar düzenleniyor hem de çalışanlar kampanyalara katkı koyabiliyor.

Sadece kampanyalar da değil!

Çalışanlar müşteri taleplerini ya da şikayetlerini kolaylıkla merkeze raporlayabiliyor. Böylece oluşan veriler doğrultusunda müşteri memnuniyeti en kısa sürede sağlanabiliyor.

Paylaş:

Gülay Soydan Pehlevan

İçerik Uzmanı