İşletmeler için 'görev aracı’ niçin önemlidir?

İşletmeler için 'görev aracı’ niçin önemlidir?

27/02/2019
Tülay Akın

İş hayatı beraberinde yoğun bir tempoyu getiriyor. Yürütülen projeler, görevler, toplantılar, iş ziyaretleri, kurum içi işleyiş, sorumluluklar... Listeyi daha da uzatmak mümkün ancak bu yazımızda size işletmeler için 'görev aracı'nın öneminden bahsetmek istiyoruz.

Bugün hepimiz işyerimizde çok sayıda görevi yerine getiriyoruz ya da bize bağlı çalışanlara çeşitli görevler veriyoruz. Peki, bu görevleri verirken hangi araçları kullanıyoruz? Elektronik posta belki de en çok kullandığımız araç. Çalışanlarımıza görev verirken kullandığımız diğer yöntemlerse; mesaj, telefon ve yüz yüze iletişim... Özellikle hizmet gibi birçok sektörde görev atamaları bu şekilde yapılıyor. Görevler aynı yöntemlerle takip edilmeye de çalışılıyor.

Öte yandan bu görev verme yöntemlerinin hem kurum içi iletişim hem işlerin verimli ve hızlı işleyişi hem de şirket kurumsallığı açısından çok da sağlıklı olduğunu söylemek mümkün değil.

Neden mi?

Çalışanlara sistemsiz bir şekilde verilen görevlerin durumunu, nasıl ilerlediğini ya da görevle ilgili ne tür problemlerle karşılaşıldığını takip etmek ya da bilmek pek de mümkün olmuyor.

Bırakın verdiğimiz görevin takibini yapmayı; çoğu zaman kime, hangi görevi verdiğimizi bile unutuyoruz!

Aynı şekilde görev ataması yaptığımız çalışanımız da, iş temposuna bağlı olarak, verilen görevi unutabiliyor ya da süreci iyi yönetemediği için verimli sonuç alamayabiliyor.

Netice olarak birçok şirketin ya da kurumun; raporlanabilir, takip edilebilir ya da ölçülebilir görev verme yöntemi olmadığı için bu tür sorunlarla karşılaşılabiliyor.

İşte, Bilimp bu noktada kişilere, işletmelere ve kurumlara önemli bir araç sunuyor.

Bilimp Görev Aracı, izlenebilirlik, ölçülebilirlik, koordinasyon, hız ve güvenli iletişim sağlıyor. Hatta aylar sonra bile geriye dönüp ilgili görevi kimin yaptığını görebiliyorsunuz. Verimliliğiniz artıyor, maliyetleriniz azalıyor, olası hataların önüne geçiyorsunuz.

Üstelik geleceğin yeni nesil akıllı işletmesi olabilmeniz için yapay zeka altlığına sahip oluyorsunuz.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram