İnsan Kaynakları Yönetiminde Kurumsal İçerik Paylaşımı

İnsan Kaynakları Yönetiminde Kurumsal İçerik Paylaşımı

16/01/2019
Tülay Akın

“Paylaşım” denilince aklınıza ilk gelen ne? Tabi ki sosyal medya paylaşımları… Seviniyoruz, fotoğraf paylaşıyoruz. Üzülüyoruz, özlü söz paylaşıyoruz. Hepimiz bu paylaşımları çok seviyoruz… Her gün sosyal medya platformlarında milyarlarca paylaşım yapıyoruz. Evet, “İçerik paylaşmak” artık yaşamımızın bir parçası haline geldi.

Konuyu nereye getireceğim? Kurumsal içerik paylaşımlarına... Özel hayatımızda bu kadar yoğun kullandığımız sosyal medya platformlarını Şirketimizde de bir “İş aracı” olarak kullansak nasıl olur?

Elbette güzel olur.

Her şeyden önce Çalışanlarımızın sosyal yaşamda alıştıkları platformların benzerini İş yaşamında kullanmaları onları mutlu edecektir.

Diğer taraftan Kurumsal İçerik paylaşımlarına çalışanların “beğen” yada “yorum” ile katkı koyması Kurum-Çalışan iletişimini de interaktif hale getirecektir.

Yine Sosyal Paylaşım Platformlarında sıkça kullanılan anket özelliğinin kullanılarak çalışanların çeşitli konulardaki düşüncelerinin ölçülmesi Kuruma farklı bakış açıları kazandıracaktır.

Burada Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri kuşkusuz tüm çalışanlara ulaşabilmektir. Bu nedenle kullanacağımız kurumsal içerik paylaşım araçlarının mutlaka mobil cihazlarda kullanılabilmesi önemlidir.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram