Bilimp Öneri Yönetim Sistemi’nin faydaları

Bilimp Öneri Yönetim Sistemi’nin faydaları

28/02/2019
Tülay Akın

Bilimp Öneri Yönetim Sistemi, insan kaynakları yönetiminde, şirketlerin ve kurumların çalışanlarına yönelik geliştirilen bir öneri aracıdır. İşyerinizde ürün/hizmet kalitesini yükseltmenize, maliyetleri azaltmanıza, çalışan verimliliğini artırmanıza ve çalışanda aidiyet duygusunu geliştirmenize katkı sağlar.

Özellikle mobil uygulamasıyla akıllı telefonlarda kullanılabilir. Bilimp’in öneri yönetim aracının başlıca özelliklerine gelince;

- Ürün kalitenizi yükseltip, ürünlerinizin iyileştirme ve geliştirilmesi için çalışanlarınızın size sunacağı her türlü uygulanabilir çözümün sistematik bir yöntemle toplanmasını sağlar.

- Mobil uygulamasıyla sadece bilgisayar başında çalışanlar değil, özellikle sahada hareket halinde çalışanlar da görüş ve önerilerini hızlı ve kolay bir şekilde şirket yöneticilerine iletir.

- Önerileri en doğru şekilde değerlendirmek için birim, komite gibi gruplar kurulabilir. Öneri alanları ve alt alanlar, öneri kategori ve yönetici tanımlanabilir. Öneri puanlama sistemi ve kurul tanımları yapılabilir. Kurul isimleri ve kurulların hangi alanlarda değerlendirme yapacağı düzenlenebilir.

- Öneriler hızlı ve kısa sürede girilir. Sesli öneriler otomatik olarak yazıya çevrilir. Öneri fikrinin kullanım haklarını şirkete devrettiğine dair “Kullanım Bildirgesi”ni onaylar. Öneri paylaşıma açılmadan yöneticinin onayına sunulur. Ön onayda reddedilen öneri gerekçesi girilebilir. Kabul edilen öneri detaylandırılması için Biri tarafından öneri sahibine bildirilir. Çalışanlar, grup halinde de öneride bulunabilir.

- Öneriyi yapan kimliğini arama ve değerlendirmelerde gizleyebilir. Önerilerini taslak olarak otomatik kayıt ve arşive ekleyebilir. Detaylandırdığı önerileri fikir almak istediği kişilerin değerlendirmesine, yorum ve beğenisine sunabilir. Öneri iş/zaman planı oluşturabilir, kaynak atamaları yapabilir, ek dosya ve fotoğraf ekleyebilir.

- Öneri yöneticisi önerilerini kurullarına değerlendirmeye sunabilir. Her kurul tüm değerlendirmeleri, yorumları ve görüşmeleri öneri ekranından izleyebilir. Yöneticiler kendilerine değerlendirme için gelen tüm önerileri tek bir ekrandan görebilir, ilgili öneriyi seçip görüntüleyebilir, yorum görüş ekleyebilir ve tanımlanmış kriterlere göre değerlendirme yapabilir.

- Personel ödül programları hazırlanabilir. Öneriler ödüllendirilebilir ve puanlanabilir. Önerinin toplam puanının hesaplanması için kurul değerlendirmelerinin puanlamaya etkisi, tanımlama ve düzenleme yapılabilmesi, yapılan her bir önerinin puan alabilmesi sağlanabilir. Öneri sahipleri hangi durumda ne kadar puan alabileceği yönetici tarafından tanımlanmış puanlamaları görebilir.

- Detaylı ve kolay raporlama sistemi sayesinde öneriler raporlanabilir. Çalışanların öneri performans grafikleri alınabilir. Yönetici paneli sayesinde önerilerin durumunu, hangi kullanıcıların ne kadar öneri yaptığını ve puanlamasını takip etme imkanı sunar. Kullanıcı paneli ile tüm personelin öneri sıralaması karşılaştırılabilir.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram