Bilimp Gönderi ve Teslimat Yönetim Sistemi’nin özellikleri

Bilimp Gönderi ve Teslimat Yönetim Sistemi’nin özellikleri

08/03/2019
Tülay Akın

Kargo, kurye ve dağıtım hizmetleri son yıllarda özellikle e-ticaret ile birlikte önemli bir ivme kazandı. Bugün sektörde 100 bin kişi istihdam ediliyor. Günlük mesafe erişimi 5 milyon kilometreyi bulurken, kuryeler bir günde 7.5 milyon adresi ziyaret ediyor.

E-ticaret üzerinden en çok alışveriş yapanların başında ise çalışanlar geliyor. Bu da özellikle büyük şirketlerde ve kurumlarda, gönderi ve teslimat yönetiminde ciddi sorunlar oluşturuyor. Çünkü çalışanlar e-ticaret üzerinden satın aldıkları ürünleri genellikle iş adreslerine istiyor.

Diğer yandan şirketlere ve kurumlara her gün onlarca hatta yüzlerce evrak, paket gibi önemli teslimatlar gelirken; aynı şekilde gönderiler yapılıyor.

Sonuç itibariyle, bu gönderi ve teslimat yoğunluğu, işletmelerde kaosa yol açabiliyor.

Örneğin binlerce istihdamı bulunan bir fabrikada çalıştığınızı düşünelim. E-ticaret üzerinden satın aldığınız bir ürünü iş adresinize istediniz. Ne var ki, işletmenizde gönderi ve teslimat yoğunluğu yaşanıyor. Kargonuzun geldiğine dair gerekli bilgilendirmeyi zamanında alamıyorsunuz ya da bir şekilde kayboluyor. Bunun altında genelde işyeri iç iletişiminde yaşanan kopukluklar yatıyor. Çünkü gönderi ve teslimatlardan sorumlu görevli ya size ulaşamıyor ya da hatırlatmayı unutuyor.

İşte, Bilimp Gönderi ve Teslimat Yönetim Sistemi tam da bu noktada devreye giriyor. Hem işletmelerin hem de çalışanların gönderileri ve teslimatları hakkında bilgi almalarını, anında ulaşmalarını ve onları güvende tutmalarını sağlıyor.

Gönderi ve teslimatları güvende tutmak ve doğru alıcıya ulaştırmak için yapmanız gereken tek şey kargoya teslim etmek ve formun fotoğrafını çekmek.

Bilimp Gönderi ve Teslimat Yönetim Sistemi’ne teslim formlarında yer alan bilgi girişleri birkaç dakikada yapılıyor.

Dijital asistan BİRİ, ilgili kişiye anında bildirimde bulunuyor. Kurum dışında olanlara bildirimler mobil uygulamayla gerçekleştiriliyor.

Otomatik bilgilendirme sistemiyle, gönderi ve teslimat süreçleri kontrol altına alınıyor.

Güvenlik, zamandan tasarruf, hızlı bilgilendirme ve teslimat olanağı sağlanıyor.

Sosyal medyada paylaşın
© 2023 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Tel: +(90) 850 222 27 46 | E-posta: info@bilimp.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram