2

Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) için şirket içinde bir organizasyon oluşturun.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile ilgili kurumlar bir yönetim sistemi oluşturmalı ve organizasyon yapısını kurmalıdır. Çalışan sayısı 50 den veya cirosu 25 Milyon TL den fazla olan şirketler ise VERBİS'e kayıt olmak zorundadır.

Bu organizasyon yapısı Veri sorumlusunun kimliğini, veri sorumlusu adına VERBİS süreçlerini yönetecek irtibat kişisini , ilgili kişi başvurularını değerlendirecek komiteleri ve varsa veri işleyenleri de içerecek şekilde düzenlenmelidir.

Bilimp'in "Kişisel Veri Yönetim" aracı bu yapıya uygun hazırlanmıştır ve gereksinimleri karşılamaktadır.

Kurumun organizasyonunda olabilecek değişiklikler (şirket adresi, unvanı, irtibat kişisi, vb.) 7 gün içinde VERBİS’e bildirilmelidir. Bilimp Sanal Asistanı Biri bu hatırlatmaları otomatik olarak yapmaktadır.

Bilimp Sanal Asistanı Biri ;

  • İrtibat kişisinin işten ayrılması veya değiştirilmesi durumunda tanımlı kişileri otomatik bilgilendirir,
  • Kurumun adres, unvan, vergi dairesi gibi bilgilerinde değişiklik olması durumunda irtibat kişisine değişikliği haber verir,
  • Kişisel veri paylaşımına ilişkin eklenen veri aktarım kayıtlarında irtibat kişisini bilgilendirir.

VERBİS bilgi güncellemelerinin yasal süreler içinde yapılmasını hatırlatan Biri, veri sorumlularının ceza risklerini azaltır.

ÖNEMLİ! İrtibat Kişisi Ali AKSEL işten ayrılmıştır. Yeni irtibat kişisinin belirlenmesi ve 09.08.2019 Tarihine kadar VERBİS’e tanımlanması gerekiyor.
İrtibat Kişisi değiştirilmiştir. Yeni irtibat kişisinin 09.08.2019 tarihine kadar VERBİS’e tanımlanması gerekiyor.
DİKKAT! Veri sorumlusu şirket bilgilerinde değişiklik yapılmıştır. Bu değişiklikleri 09.08.2019 tarihine kadar VERBİS’e bildirmelisin.
© 2019 Bilimp Tüm Hakları Saklıdır. | Adres: 19 Mayıs Mah. Uğur Mumcu Blv. No:120 Nilüfer, BURSA, TÜRKİYE
Tel: +(90) 850 222 27 46 | Emaıl: info@bilimp.com
arrow-left-circlearrow-right-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram